in

Basketbollisti i njohur i Gjirokastres Dhimo Kaçi sot ka Ditelindjen!

Gjirokastra ne basketboll ka patur perfaqesues te denje qe kane luajtur me “ mish e me shpirt” per te nderuar ekipin e zemres Luftetarin.

Njeri nga lojtaret e viteve te largeta, 60 e larte , ka qene i shquar dhe kujtohet nga brezi i tij per lojen e bukur, shkathtesine dhe gjuajtjet e perpikta, ishte dhe Dhimo Kaçi qe sot ka ditelindjen dhe ne me gjithe zemer e urojme:

“Gezuar Dhimo Ditelindjen, festofsh i lumtur edhe 100 vjetorin!”

Per kohen qe ka luajtur me Luftetarin Dhimua ka bashkuar forcat me djemte e ekipit dhe i kane sjelle fitore dhe kupa qytetit me vende te para e te dyta ne kampionatet kombetare.

Fusha e basketbollit ne Bashte te Teqese ka qene gjithmone e dashur per sportdashesit qe kane duartrokitur lojen e basketbollisteve te rinj, perfaqesues te ekipit gati ne cdo kampionat te kategorise se pare.

Merite per kete ka patur edhe Dhimua qe sot, me banim ne Athine, i urojme ditelindjen edhe per t`i treguar se Gjirokastra e respekton dhe nderon per kontributin e tij ne lojen e basketbollit.

What do you think?

Written by admin

Luftëtari rikthehen shpresen per Superiore, mund Delvinën në transfertë! Urimi i pare vjen nga Kryetari i Bashkisë Gjirokastër.

Kryeministri Edi Rama konfirmon Flamur Golemin për një mandat të dytë në krye të Gjirokastrës: Më rezulton i vetmi doktor që është i mirë edhe për të punuar