Category: Evente

  1. Home
  2. Evente
Filter

Sot urojme Dhimitra Grekushin per tre ngjarje te gezuara ne jeten e saj

Sot ka Dielindjen Dhimitra Grekushi, i urojme shendet, jete te gjate e

Read More

Mbrëmjet e vallzimit në Gjimnaz dhe Pedagogjike të Gjirokastrës

Keto u masivizuan vecanerisht pas vitit 1970, por dhe me pare

Read More

Doli numri i ri i gazetes "Lunxheria"

Doli numri i ri i gazetes“LUNXHERIA”, botim i shoqates

Read More

Gezuar e 100 vjeç Arqile Hila. Lumturi e dite te bukura paç gjithe jeten!

Per Arqile Hilen dita e sotme shenon nje ngjarje te vecante, ka

Read More

Dita Boterore e Shahut/ Zbuloni emrat e shahisteve me te degjuar te Gjirokastres

20 korrik 2020 është data e themelimit të federates botërore të

Read More

Argjiro, nje iniciativë që nisi pikerisht pas hyrjes së Gjirokastrës në Unesco

Nga Ilda Mara Argjiro, nje iniciativë që nisi pikerisht pas hyrjes

Read More

Falënderime dhe Urime për Ditën Botërore të Nënës

Dita Boterore e Nenes, eshte dite feste, me falenderime dhe urime te

Read More

Dr. Kostandin Balloma, ja si perkrahte mjeket e rinj Dr. Adem Harxhi

Dr. i njohur gjirokastrit Kostandin Balloma ne faqen e tij ne fb ka

Read More