in

U nda nga jeta ne nje kohe e moshe qe nuk pritej gjirokastriti Agim Çenko, djali i kengetarit veteran te kenges gjirokastrite Demo Çenko

U nda nga jeta ne nje kohe e moshe qe nuk pritej gjirokastriti Agim Çenko, djali i kengetarit veteran te kenges gjirokastrite Demo Çenko.

Iku dhe Gimja, shoferi profesionist, i mire e i urte, qe punoi nje jete duke gezuar respekt e mirenjohje nga cdo gjirokastrit e banor i krahinave te saj.

Ishte fjale mire e buzagaz me te gjithe Gimja, i pandare nga familja dhe shoqeria e mire.

Gimja se keshtu i kemi folur , iku per te mos qene fizikisht ne familje e shoqeri , ne kenge e gezime, por do mbetet pergjithmone i kujtuar ne memorjen e qytetit nga i cili mori dhe dha dashuri e miresi.

Ngushellime, u prehte ne paqe shpirti i njeriut te mire!

What do you think?

Written by admin

Fakt i rralle, në burgun e kalasë së Gjirokastrës një grua lindi një foshnje dhe ja cfare ndodhi me pas…

Gatimet e kuzhines gjirokastrite ne vargjet e Aleksandra Lekso Peçuni