WhatsAppi nuk do të funksionojë më në disa telefona

Nga 24 tetori, WhatsAppi nuk do të funksionojë më në disa telefona

WhatsAppi vazhdon të përditësojë aplikacionet iOS dhe Android me veçori të reja kohë pas kohe. Por jo për të gjithë telefonat.

Nga 24 tetori, WhatsAppi ka zbuluar se do të ndalojë së funksionuari në iPhoneit që kanë përditësimin më të vogël se iOS 12 dhe ata Android më të vogël se 4.0.

Nëse keni një nga telefonat e mëposhtëm, është më mirë ta ndërroni.

Llojet e telefonave që nga 24 tetori nuk do t’iu funksionojë WhatsAppi:

Archos 53 Platinum

Samsung Galaxy S2

Huawei Ascend D1

Nexus 7

Samsung Galaxy Nexus

iPhone 5

iPhone 5c

Motorola Droid Razr

Grand S Flex ZTE

Grand X Quad V987 ZTE

HTC Desire 500

Huawei Ascend D

Samsung Galaxy Tab 10.1

HTC One

HTC Desire HD

Sony Xperia Z

LG Optimus G Pro

Asus Eee Pad Transformer

Kako provjeriti OS uređaja
HTC Sensation
Samsung Galaxy S
Sony Xperia S2
Motorola Zero
Sony Ericsson Xperia Arc3
Acer Iconia Tab A5003
LG Optimus 2X
© KOHA.