Sot termet ne shqiperi. Astrologia Meri e lidh me ekuinoksin e 21 shtatorit

Sot eshte data 21 shtator. Dita e vetme e vitit kur nata eshte e barabarte me diten.
Rreth ores 16:00 një termet 3.9 ballësh ka lëkundur Shqipërinë e Mesme me epiqendër verilindjen Tiranës, lëkundjet janë ndjerë në Krujë, Durrës, Elbasan, Laç dhe zona të tjera përreth.
Vlen të theksojmë se para dy vitesh më (21 shtator 2019) në të njëjtën orë ka ndodhur lëkundja e fortë me rreth 4.9 ballë e cila më pas u pasua me lëkundjen tragjike të 26 nëntorit.
Gjithsesi astrologia Meri ne emisionin e pasdites se Rudina Magjistarit e lidhi kete gje ne kuptim astrologjik duke e lidhur me data dhe konstelacion te planeteve. Shpresojme qe ky termet te jete i fundit dhe te mos kemi me te forte se sa ky.