Sot banoret e fshatit te bukur turistik Sotire ne krahinen e Dropullit te Siperm paten dy gezime ne nje dite( Foto)

Sot banoret e fshatit te bukur turistik Sotire ne krahinen e Dropullit te Siperm paten dy gezime ne nje dite.

Sotira e bukur ishte e vazhdon te jete dhe tani ne feste. Para dite qindra banore te saj dhe te mbledhur nga fshatrat e te ardhur nga Greqia e vende te tjera, festuan diten e shen Sotirit si dhe 95 vjetorin e ngritjes se shkolles ne fshatin e tyre.

Gjate gjithe dites fshati eshte rrembyer nga atmosfera e gezuar e dy ngjarjeve te shenuara ashtu dhe vazhdon te festoje dhe, sic e kane tradite banoret, do te gezojne deri ne te gdhire.

Urojme qe festa te kaloje e gezueshme dhe tani po ju percjellim foto te mbremjes sotiriote nga llambi Zerva