Sarandiotët optimistë për të ardhmen ndërsa Jeff Bezos furnizohet me naftë në port

Nje superjaht eshte ankoruar sot ne portin e vjeter te Sarandes, aty ku ne fakt te gjithe te huajt furnizohen me nafte super te lire.

Nderkohe qe shqiptaret sot vleren e naftes e kane diku tek 170 leke per liter, njeriu me i pasur ne bote e blen rreth 50 leke.

Por ne fakt qytetareve sarandiot kjo gje nuk eshte me lajm por vete fakti qe Bezos ka kaluar ne portin e tyre eshte shume shprese-dhenes.

Ne fakt mjafton qe pronari i gjigandit boteror Amazon te hap nje filial ne Shqiperi dhe mund te punesohen mijera veta kryesisht per informatike por jo vetem.

Momentalisht na mbetet te shijojme nga larg jahtin e tij shumekatesh…

Miresevjen ne Shqiperi Jeff Bezos 🙂