Ngjarje Tragjike: Ndahet nga Jeta Tragjikisht Basketbollisti i Madh Amerikan Kobe Bean Bryant se Bashku me Vajzen e Tij 13 Vjecare

Lajm trondites.

Kobe Bryant eshte ndare nga jeta tragjikisht se bashku me vajzen e tij 13 vjecare dhe 4 persona te tjere, ndersa udhetonin me helicopter qe eshte perplasur ne kodrat e Kalifornise.

Sa eshte njoftuar per kete ngjarje fatale,  Presidenti i SHBA-së, Donald Trump ka shkruar:” Ky eshte nje lajm i tmershem”.

Kobe Bean Bryant ka lindur me 23 gusht 1978 dhe mbante pseudonimin Black Mamba,  basketbollistë profesionist Amerikan.

Kobe Bryant është 15 here All-Star dhe është zgjedhur 15 herë në formacionin më të mirë pas cdo sezoni në  NBA. Bryant është lojtari që ka shënuar më shumë pikë në të gjithë historine e Los Angeles Lakers.

Bota e sportit eshte nga sot ne zi se humbi nje basketbollist i madh amerikan, Kobe Bean Bryant.