Ja moti sot...

ja parashikimi i motit per sot.

Sipas Meteoalb, do kete edhe kthjellime edhe vranesira, temperaturat do të pësojnë një rritje të lehtë, ku do të variojnë: në zonat malore, nga 21ºC në 34ºC, në zonat e ulëta nga 26ºC në 41ºC dhe në zonat bregdetare nga 28°C në 41ºC.Era do të fryejë në drejtim Veripërëndimor ndërsa forca e valëzimit në det do të jetë 2 ballë.

 

*Ndalohet kopjimi apo riprodhimi i artikujve pa cituar burimin /GjirokastraOnline.com