Ja emblesira me e shpejte dhe me e thjeshta

Kur behet fjale per embelsira shume pak prej nesh nuk do ti donin ato, por ndonjehere edhe abuzojme duke i shijuar dhe me pas na rritet sheqeri. E rrendesishme eshte te vazhdojme ti konsumojme, por me baze ushqyese.
Pankeku eshte nje nga recetat me te shpejta, e te shijshme qe nuk ju duhet as ndonje perberes qe nuk e keni ne kuzhinen tuaj. Prandaj ua keshilloj ta gatuani ate.

Ju duhen
dy banane, dy veze dhe dy luge miell
Nese doni te shtoni masen atehere shtoni dhe perberesit. Kaq perberes jane sa per dy veta

Pergatitja
Copetojme bananet me nje luge, pastaj dy vezet dhe ne fund shtojme miellin derisa te behet nje mase homogjene. Ne fund e hedhim ne tigan, por pa vaj. Kur piqet e kthejme ne anen tjeter. Mund ta lyeni me mjalte nese e doni te shendetshme ose me nutella.