Ingredienti sekret, kete vere provojeni sallaten e rukola me fik

Shoqerojini pjatat tuaja me kete sallate ushqyese dhe te fresket tamam per tani ne vere.

Perberesit e recetes
100 gram djathë të bardhë
50 gram arra
aceto molle
vaj ulliri
kripë
200 gram rukola
200 gram fiq

Pergatitja e recetes

1. Lani mirë rukolën dhe e vendosni në një enë. I shtoni kripë, vaj ulliri dhe i trazoni mirë.

2. Pastroni mirë fiqtë dhe i ndani përgjysmë.

3. Tani shtoni djathin, arrat dhe në fund açeton. Sallata është gati!

Ju befte mire!