Një Nënë thotë se Derrkuci "Peppa Pig" i Filmave Vizatimorë ka Ndikuar Negativisht te Fëmija i saj

Kjo mami thotë se derrkuci “Peppa Pig” është duke ndikuar negativisht te fëmija e saj, komentuesit frikesohen në përputhje me rrethanat.

 
Nëse keni ndejtur me ndonjë fëmijë kohët e fundit, ndoshta ju e njihni Peppa Pig.
Nëse jo, ja per cfare behet fjalë. Peppa Pig është një shfaqje televizive e animuar britanike për fëmijët e moshës parashkollore. Shfaqet në Nickelodeon në Shtetet e Bashkuara, por mund të shihet në shumë vende të botës dhe shfaqja e saj është një nga më të kërkuarit në YouTube Kids. Peppa është një derr që flet, dhe shfaqja sillet rreth jetës së saj me familjen dhe miqtë e saj, të cilët janë edhe gjitarë. Vëllai i saj i vogël George është një nga personazhet më të mëdha mbështetëse, dhe miqtë e tij luajnë një rol gjithashtu. Kafshët e tjera në shfaqje përfshijnë lepujt, breshkat dhe rosat. Ata të gjithë bëjnë aktivitete normale, të tilla si fëmijët, si për të parë gjyshërit ose duke hipur në biçikletë së bashku.

Shfaqjet si Peppa Pig kanë një ndikim të madh tek shikuesit e tyre të rinj, dhe një nënë po pyetet nëse shfaqja mund të ndikojë me shumë se ç’duhet per djalin e saj, shumë edhe për merakun e prindërve të tjerë kudo ku ndodhen.

Kjo nënë fillon duke folur për historinë e tyre me Peppa Pig, duke vënë në dukje se djali i saj është më afër moshës dhe interesit për Xhorxhin, vëllain e vogël.
Ai e pëlqen shumë Xhorxhin, po mendoj se ai zbulon se janë të një moshe të ngjashme dhe lidhet me dashurinë e tij për Dinosaurët, Raketat dhe Trenat.

Por ajo fillon të shohë “ndikimin e keq” të shfaqjes kudo.
Së pari, George Pig (te cilin biri im e pëlqen dhe në një farë mënyre) nuk bën gjë tjetër veçse qan, ai bërtet mbi gjëra pa kuptim dhe kjo është gjithmonë e mirëpritur nga Mummy & Daddy Pig. Unë nuk dua që djali tim të mendojë se është e pranueshme të qajë për diçka që dëshiron dhe që të rriturit të hakmerren duke u dhënë atyre artikullin për të cilin po qajnë. Për fat të mirë, ai nuk duket se merr këtë dhe e di se ai kërkon diçka dhe nëse nuk lejohet, nuk lejohet – duke qarë nuk do ta ndryshojë këtë.

George gjithashtu thotë “Cuq” për perime dhe vetëm dëshiron të hajë tortë me çokollatë. Ai përfundon duke ngrënë perime vetem kur ato ja bëjmë me formë dinosauri. Përsëri, djali im është me të vërtetë i mirë me perimet e tij, por një ditë pasi pa episodin nuk donte të hante kastravec dhe domate. Unë nuk dua ti presë ato për t’i bërë perseri si dinosaur se vetëm kështu ai do ti haje ato edhe pse unë e di se ai i pelqen perimet.

Ajo vazhdon me shqetësimet e saj të gjata …
Peppa është shumë, shumë i bezdisshëm dhe i guximshëm. Të rriturit nuk duket se kanë shumë për të thënë në shtëpi. Ata të dy (P & G) fryjnë luleshtrydhe në durim. Ekziston një episod ku është një garë talentesh në shkollë dhe Peppa gris dhëmbët e saj dhe bërtet me mikun e saj, përsëri – jo diçka që unë dua të merret nga fëmija im. Dex është një fëmijë i vetmuar kështu që kjo nuk është një shqetësim i madh për mua, por Peppa është e keqe ndaj vëllait të saj të vogël dhe vazhdimisht i kujton të gjithëve se si ai nuk mund të bëjë gjëra, sepse ai është pak i vogel.

Kishte një episod ku po pjeknin Daddy Pig një tortë për ditëlindjen e tij, ata e përziejnë gatimin dhe Xhorxh fillon të jetë shumë i përafërt dhe i fërkon përzierje kudo, jo diçka që kam vërejtur derisa ne pjekim disa ëmbëlsira dhe Rex qëllimisht filloi të lëvizte përzierje në dollapët etj. Para se ai të shihte episodin që ai gjithmonë e kishte përzier mirë, sigurisht duke u çarë, por jo me qëllim.

Disa komentues kane dale pro e disa kundra. Disa thone:

“Unë pajtohem se Peppa dhe George nuk janë modelet më të mira të sjelljes, por pastaj përsëri, kjo është një karikaturë dhe ata janë derra”.