Makeup Trend për Festa i tillë që do ju bëjë të dukeni mahnitshëm për Krishtlindje (ose jo)

Ky Makeup Trend për Festa është i tillë që do ju bëjë të dukeni mahnitshëm për Krishtlindje (ose jo)

 

Ne të gjithë e kemi një mik që është aq festiv!

 

Për të qënë plotësisht te sinqertë, në grupin tone të miqve ky person mund te jeni vetem ju. Ju qe zbukuroheni plotësisht me dollakët e Krishtlindjeve dhe kapelën e Santa në thelb menjëherë pas mbarimit të Halloween, por ka njerëz që e shohin Krishtlindjen në një nivel krejt të ri.

 

Trendi i ri këtë vit? Vetullat e pemëve të Krishtlindjeve!

 

Nëse kjo ju bën të doni të këndoni “Joy to the World” ose të kaloni festimet plotësisht, mirë, kjo varet nga ju.

 

Mbi të gjitha, është shumë e lehtë për t’u larguar nëse e dini se çfarë po bëni.

 

 

Thjesht ndani majat dhe fundet e ballit për të bërë degë.

 

Përdorni fshehjen si normale për të formuar në mënyrë të saktë ballin, pastaj shtoni ornamentet tuaja si “stoli”.

 

 

Ja video nga krijuesi @taytay_xx që ju tregon se si ta beni atë thjesht.

 

 

E gjitha kjo gjë mund te na veje ne siklet, por ju bëni sipas mendimit tuaj, zonjusha!

 

Më së paku, do të jeni kryefjala ne Party.

 

 

Ju mund të shtoni edhe pak jeshil-llëk brenda për ta bërë atë super-realist.

 

 

Ne të gjithë kemi vetulla, kështu që njerëzit e të gjitha gjinive mund të marrin pjesë në trendin e vetullit të pemës së Krishtlindjeve dhe nëse keni një mjekër ka edhe më shumë opsione për të nxjerrë fytyrën tuaj.

 

#christmasbeard 🎅🏼🎄

A post shared by جورج (@geozam) on

 

Për secilën prej tyre, ju urojmë një festë të gëzuar, pa marrë parasysh se si ju do vendosni për stilin tuaj këtë vit!

 

 

Mirëpresim komentet tuaja 🙂