Luftëtari jep Spektakël kundër Laçit - Shënojnë Bregu e Shkurtaj, Arbitri anullon një Gol të Abazaj!

Luftëtari luan sot kundër Laçit ndërsa i ndan vetëm një pikë në klasifikim për vendin e katërt në renditje.

 

Në minutën e ’15 Abazaj shënon me një goditje dënimi por arbitri e ka anuluar golin për pozicion jashtë loje të Shkurtajt.

 

 

Në minutën e ’44 Shënon Bregu. Aksion spektakolar i gjirokastritëve i nisur nga dyshja Shkurtaj-Rroca. Top në të djathtë për Abazajn dhe pastaj top në shtyllën e dytë perfekt për Bregun i cili shënon në portën e Vatës. 1-0

90’+5’ Mbyllet ndeshja me suksesin 2-1 të Luftëtarit.