Eshte Zyrtare/ Zlatan Ibrahimovic Rikthehet te Milani! Ja kush e konfirmon...

Klubi AC Milan ka konfirmuar zyrtarisht se Zlatan Ibrahimovic do te kthehet serisht te Milani pas 7 vjetesh.

Rosoneret e shpallen lajmin me ane te nje statusi ne rrjetet sociale me Suedezin qe kish vendosur lapsin ne leter per mareveshjen e cila do te jete e vlefshme deri ne fund te sezonit, edhe pse oferta per sezonin tjeter eshte gjithsesi e hapur.

Ibrahimovic per here te pare ka ardhur te Milani nga Barcelona ne Gusht 2010, dhe ndihmoi kuq-e-zinjte te fitojne trofeun e 18-te ate sezon duke shenuar 14 gola. Ai me pas iu bashkua Milanit plotesisht dhe beri 28 gola para se te ikte te Paris ST Germain.

Statusi ne websitin e klubit shkruan:

“AC Milan njofton se ka konkluduar ne nje marreveshje per te drejtat e performances sportive te lojtarit Zlatan Ibrahimovic.
Suedezi ka aritur nje mareveshje me klubin AC MILAN deri ne fund te sezonit, me opsionin per rinovim te kontrates sezonin tjeter.”

Tani do shohim me shume tifoze te Milanit te mburen me Ibrahimovic :p