in

Ne Gjirokaster, “ku eshte e veshtire te ta thone fjalen e mire”, vleresohet vellimi me tregime Bilete per ne qiell i shkrimtarit Odise Kote

Shkrimtari Odise Kote, pas takimeve me lexuesit ne Panairin e Librit te Tiranes, eshte takuar edhe me lexuesit e qytetit te tij Gjirokastres.

Ne takimin e organizuar me pjesemarrje te gjere, shkrimtare,pedagoge, gazetare dhe dashamires te letersise se tij kane vleresuar vellimin me tregime BILETE PER NE QIELL dhe jane shprehur se eshte kontribut per prozen shqipe.

Shkrimtari Odise Kote, qe shkruan poezi dhe proze prej vitesh, me nje radhe romane e tregime, ka falenderuar pjesemarresit dhe referuesit dhe eshte shprehur i gezuar qe ka marre vleresime nga lexuesit e tij te vendlindjes, Gjirokastres, ku sipas tij, “është e vështirë tē ta thonë fjalën e mire”.

What do you think?

Written by admin

Cilat gatime karakteristike pelqeni me shume , te Gjirokastres apo Beratit?

Ke njihni ne kete foto, futbolliste dhe tifoze te Luftetarit te Gjirokastres?