in

Lajm i hidhur nga Gjirokastra/Ndahet nga jeta Mustafa Hysi (Bebushi) trajneri i ekipit te Luftetarit

Lajm i hidhur nga Gjirokastra/Ndahet nga jeta Mustafa Hysi (Bebushi) trajneri i ekipit te Luftetarit

Gjirokastra eshte ne zi.

Eshte ndare nga jeta Mustafa Hysi (Bebushi) sic i kane folur me dashuri gjirokastritet dhe adhuruesit e sportit ne mbare vendin.

 

 

Bebushi do te kujtohet gjithmone per sjelljen e urte e qytetare, profesionalizmin e larte ne mesimdhenie, si futbollist i klasit te pare e, mbi te gjitha, trajnues i ekipit te Luftetarit qe pergatiti talente qe nderojne futbollin gjirokastrit.

I paharruar , ngushellime familjes! U prehte ne paqe!

What do you think?

Written by admin

Sheshi “ Çerçiz Topulli” si ka qene , si ka ndryshuar dhe si do jete!

Flamur Golemi: “Bebushi” siç i thërrisnin të gjithë në Gjirokastër ishte e do të mbetet një emblemë e Luftëtarit…”