Neser, e diel, si dite pushimi ju ftojme te gatuani pule me patate franceze

Si dite pushimi gatova pule me patate Franceze ose ndryshe beibi patates ,
Keto lloj patate lekuren e kane shume te holle dhe per kete aresye gatuhen me gjithe lekure , Te gjithe e dine si gatuhet kjo tave por une do pershkruaj vetem marinimin ,
Vaj ulliri
Limon
Ereza per pule
Piper i kuq i embel
Mustarde
Te gjitha keto trazohen dhe behet si krem ku gjysmen e perdorim per patatet dhe gjysmen per pulen ,
Persiper hidhini rozmarine ,
Nje fundjave te bukur ju uroj nga Selaniku miq , mikesha dhe bashkeqytetare gjirokastrite , – shkruan Apostol Buzi per Kuzhinen Gjirokastrite.