Leng kumbulle me barbaroz,pergatitur nga Albana Maliko

Leng kumbulle me barbaroz,pergatitur nga Albana Maliko

Pasi i lajme kumbullat i ziejme ne nje tenxhere me uje ( 1 kg kumbulla me 2 kg uje ), pasi kumbullat te jene shperbere fare lengun e kullojme dy here.

Me pas e hedhim ne nje tenxhere duke shtuar 3 ose 4 luge sheqer dhe nje tufe me gjethe barbarozi dhe e vendosim te marre nje vale.

Pasi ka valuar e heqim nga zjarri si dhe heqim tufen e barbarozit dhe e leme te ftohet.

Me pas e hedhim ne shishe dhe e vendosim ne frigorifer.