Ju ka marrë malli për Paparë? Ja si përgatitet...

Pergatitet me “krodha” buke në copa të vogla…

Ne nje tigan ose tenxhere hidhet vaj, pak gjalpe, 2 fleta dafine, pak kripe e dhjozmo qe i trazojme ne pak uje.

Kur uji te marre vale hidhet persheshi, copat e vogla te bukes, qe trazohen deri sa te “marrin”dhe piken e fundit te ujit.

Papara sherbehet e ngrohte me therrime djathi mbi të!

Normativa per 2 persona:
400 gr.buke,
150 gr.djathe,
100 gr.gjalpe,
uje,
kripe,
dy fleta dafine e dhjozmo.

Hajde cfare prisni… Ju befte mire 🙂