Ju ka marre malli apo nuk keni oreks?

 

Mishi ne foto na duket sikur eshte pjekur fort, e megjithate na i bene me sy e sic thuhet, plac me zemer, kur e deshiron.

Eshte pjekur ne sac fshati qe te tille eshtire se gjen ne qytet, vec ne ndonje avli te shtepive te medha.

Sa shijon mishi ,aq te shijon edhe buka e pjekur ne sac,

He si thoni, ju ka marre malli per mish te tille te pjekur ne sac te shoqerur me kulac apo nuk keni oreks?

Apo doni dhe nje cike djathe te delmur, ca ullinj , nja dy frito qepe e ndonje hudher te njome apo c`duhen dhe keto kur eshte mishi dhe kulaci qe, sic thone fushebardhasit, jane te parezistueshem!