Gliko me luleshtrydhe, mësoni cila nikoqire gjirokastrite e ka përgatitur!

Gliko me lule shtrydhe e ka pergatitur Liliana Boçi.

Ne 2 kg lule shtridhe 1 kg sheqer.

Pasi i kemi pastruar e lare mire i hedhom ne nje tenxhere pak te madhe tenxheren se kur zien ngrihet shkuma dhe derdhet.

I  lem 12 ore me sheqerin pastaj e ziejme 15 minuta.

Kur zihet i heqim shkumen e bardhe.

Pastaj e lem 12 ore ne gjendjen qe eshte dhe e ziejme perseri 15 minuta dhe i heqim shkumen nese do kete.

Ne fund i hedhim 4 vanilje dhe leng limoni.

1 limon me qellim mos sheqeroset qe te mos prishet.

JA SA MIRE KA DALE GLIKO ME LULESHTRYDHE, TAMAM DHE PER QERASJE!

I LUMSHIN DUART  LILIANES!