Fruta me Çokollate të Shkrirë, dhe Imagjinata Juaj!

Bananet dhe mollet e mbuluara me cokollate jane nder gjerat me te thjeshta per tu pergatitur! Te shijshme, krokante dhe te shendetshme gjithashtu kremoze dhe te embla nga brenda.

Me dy ingredient frute si banane ose molle dhe cokollate. Gjithashtu per ta bere receten tone sa me interesante dhe per te vegjlit mund ti sperkatim siper cokollates cereal ose bon bone.

Receta eshte e thjeshte presim fruten e bananes ose molles ne feta. Me pas e mbulojme nje pjese te saj me cokollate. I hedhim siper bon bone ose cereal ose dhe ndoshta biskota te copezuara sias deshires.

I fusim ne frigorifer qe cokollate te ngrij. Me pas jane gati per tu servirur.