Finlandezja në Sarandë ju fton të përgatitni dhe shijoni një gjellë të veçantë!

Gjella ne foto eshte pergatitur nga nje finlandeze me banim te perkohshem ne Sarande. Ajo eshte e dhene pas gatimeve shqiptare por dhe deshiron qe ne faqen tone te percjelli kete gatim tipik te tradites se vendit te saj, Finlandes.

Perberesit e recetes:

Qepe, karrota, fasule te kuqe, erza, majonez pikant dhe majdanoz.

Gatimi:

Skuqet pak qepa, fasule te koservuara, karrota te ziera i perzien dhe lihen qe te ziejne . Me vone hidhet majonezi dhe me pas persiper i fresket.

Mos harroni pak kripe dhe piper!

Pergatiteni dhe do ta shijoni!