Ato jane te buta si pambuk, por a ja dini emrin dhe receten?

Një gatim i hershëm, pjesë e traditës dhe kulinarisë shqiptare. E kemi llafin per Pitalkat.
Të ngrohta dhe të buta, keto buke te rumbullakta jane padyshim shume te shijshme. Me poshte ne po ju sjellim receten e pergatitjes se tyre.

Perberesit
1 kg miell
0.5 l ujë
1 gotë qumësht
1 lugë gjelle maja buke

Pergatitja e recetes
1. Ne nje gote qumesht te vaket, hedhim majane e bukes dhe pak kripe, e perziejme dhe e leme per 20 min.
2. Me pas ne nje ene te madhe hedhim miellin, goten me qumesht dhe maja, uje dhe kripe.
3. Fillojme te punojme brumin, derisa masa te behet e njetrajtshme.
4. Brumin e punuar e leme per 1 ore e 30 min te pushoj.
5. Me pas brumin e ardhur e ndajme ne kater kulace te vegjel.
6. Secilin kulac e pudrosim me miell dhe e leme te pushoje per 30 min.
7. Parangrohim furren ne 200 grade dhe vendosim kulacet ne tepsine e nxehte
8. I pjekim per 20 min.
Ju befte mire