5 gabimet qe nuk duhet ti beni kur pergatisni sallaten

Sallata eshte pjata qe nuk na ndahet asnjehere nga tryeza.

Ndonese ne pamje te pare duket mjaft e thjeshte per tu pergatitur te gjithe bejme disa gabime ne pergatitjen e saj.

Ne po iu japim me poshte disa keshilla.

1.Se pari kur e lani sallaten, shtrydheni fort ate sepse ne te kundert do iu duket sikur po pini uje.

2.Nese perdorni cdo dite vetem sallate jeshile, me siguri do ju zbehet deshira per te ngrene. Heres tjeter perdorni ne vend te saj kale, spinaq, rukola. Ne vend te erezave si kripe e piper i shtoni sallates edhe borzilok, mente ose majdanoz. Nese i hidhni sallates ereza aq me shume e shijshme do te behet ajo.

3. Perpiquni qe sallaten ta grini te gjithen shume mire, ne menyre qe nje flete e sallates te mos jete e vogel ndersa tjetra shume e madhe.

4.Nese hidhni ushqime shtese jo vetem qe do ti jepni shije sallates tuaj ,por gjithashtu brenda vaktit do te merni shume minerale dhe vitamina. Ju mund ti hidhni mish pule, avokado, brokoli, fruta ,domate, fara te ndryshme, fruta te thata.

5.Gjeja me e rrendesishme eshte se nuk duhet ta mbingopni sallaten tuaj me salce. Vertet ajo eshte shume e rrendesishme, por hedhja e saj me shume sec duhet e ben sallaten shume te ujshme dhe gjithashtu perberesit qe i kemi hedhur nuk i shijojme sic duhet. Salca e tepert mund t’ju shkaktoje probleme edhe me stomakun.

Shpresojme keto keshilla t’iu vine ne ndihme. Ju befte mire!