in

Fatmir Xhafaj,deputet ne legjislaturen e ardhshme te Kuvendit te Shqiperise, shpreh Mirenjohje per familjen, ekipin,socialistet dhe votuesit e qarkut qe e votuan

Fatmir Xhafaj, edhe pse i 23 ne liste, eshte kandidati i parë socialist që ka arritur të thyejë herësin.Ne nje postim ka faelnderuar të gjithë ata që i kanë dhënë besimin për një tjetër mandat. Xhafaj shkruan se bashkë me skuadrën e tij ia dolën të bëjnë një fushatë modeste në shpenzime por të pasur në besim, kurajo dhe energji.

“Në pamundësi për t’ju takuar dhe përshëndetur të gjithëve në këto momente dhe me dëshirën për tu parë e përqafuar së shpejti ju them: Faleminderit! Mirënjohje pafund! Familjes sime të mrekullueshme që ishte pjesë e kësaj beteje dhe miqve tanë të shumtë që si përherë ndër vite u gjendën pranë nesh dhe na mbështetën me zemër në rrugëtimin tonë. Ekipit të jashtëzakonshëm që punoi intensivisht me mua gjatë këtyre muajve me shpresën e madhe se do ja dilnim. Dhe ja dolëm të bënim një fushatë tejet modeste në shpenzime, por të pasur në besim, në kurajo dhe në energji.

MIRËNJOHJE! Kjo është fjala ime e parë në këto momente. Socialistëve që më dhanë kurajo dhe forcë ta çoj deri në fund këtë betejë! Të gjithë votuesve të qarkut që më vlerësuan për çfarë kam bërë në politikë, për çfarë unë jam dhe për çfarë ata besojnë se mund të vazhdoj të bëj.

Shifrat tashmë publike konfirmojnë se e kam kaluar pragun minimal për të qënë deputet në legjislaturën e ardhshme të Kuvendit të Shqipërisë. Së bashku me ekipin e fushatës jemi duke monitoruar përfundimin e procesit të numërimit për të respektuar çdo votë në kutitë e votimit”, shkruan Xhafaj.

What do you think?

Written by admin

Figali Mullai, ja si i kam bere vezet e kuqe dhe karkanaqet per Pashken e Madhe!

Kujtese per burrat e mire qe mbanin ‘”çelsat e kishes” ne lagjet Pazar i Vjeter, Varrosh dhe fshatrat e Gjirokastres