Sot urojme Dhimitra Grekushin per tre ngjarje te gezuara ne jeten e saj

Sot ka Dielindjen Dhimitra Grekushi, i urojme shendet, jete te gjate e te lumtur!

Dhimitra Grekushi sot ka ditelindjen, ngjarje e vecante per te dhe me keto fjale zemre e urojme.

Ditelindjes i bashkohen dhe ngjarje te tjera te shenuara e te gezuar ne jeten e saj. Feston bashke ditelindjen, emrin dhe pervjetorin e marteses. Nuk thone kot rastesia eshte mbreti i botes apo sic thuhet dhe ne nje kenge Tre gezime ne nje dite.

Dhimitra ka studjuar ne gjimnazin Asim Zeneli dhe Universitetin Eqrem Cabej.

Ka jetuar dhe punuar ne Gjirokaster dhe pas vitit 1990 emigroi ne Greqi, tani me banim ne Athine.

Ajo eshte nje amvise shume e mire qe do kulinarine shqiptare dhe ate greke, qe gatuan ne shumellojshmeri dhe cilesi edhe gatime te Gjirokastres dhe krahinave te saj.

Ka dhe gatime origjinale, disa te percjella edhe ne faqen tone gjirokastraonline dhe per kete e falenderojme.

Urimin tone per ditelindjen, emrin dhe pervjetorin e marteses e bashkojme me ate te familjes, te afermve dhe miqeve te saj ne Gjirokaster e kudo qe ndodhen.
Gezuar Dhimitra, gezime e mbaresi ne jete!