in

E rëndë: Pak javë pas vdekjes së babait të tij poetit Arben Duka, ndërron jetë edhe i biri Denis Duka

 

Pak javë pasi arti shqiptar ishte në zi nga vdekja e poetit të njohur shqipar, Arben Duka, një tjetër ngjarje e rëndë ka ndodhur në familjen Duka.

Denis Duka, i biri i Arben Dukës vetëm 35 vjeç ka ndërruar jetë në Shtetet e Bashkuara të Amerikës për shkak të një infarkti, shkruan gazeta Drita.

Denis Duka ishte i martuar, kishte një vajzë dhe jetonte prej vitesh në SHBA.

Lajmin e kanë bërë të ditur miqtë e tij të shumtë në rrjete sociale.

What do you think?

Written by admin

Ndahet nga jeta Stefan Miço Miha, aktivist  dhe studjues i shquar  në fushën  e arsimit,kulturës,historisë dhe traditës 

Lulezimi i industrise se duhanit ne Libohove dhe Nepravishte ne vitet 1800