Category: Kuzhina Gjirokastrite

  1. Home
  2. Kuzhina Gjirokastrite
Filter

Zbuloni cilat fruta mund ti hani sebashku me lekuren e tyre

Shpesh kur duam te pergatisim nje leng frutash gjendemi brenda dilemes

Lexo me Shume

Tavë me peshk deti, por ja se cfarë na ndodhi!

Sot per dreke pergatitem nje tave me peshk deti, ndersa per ilustrim

Lexo me Shume

Kajota- njihuni me pataten e detit

Ne tregjet shqiptare ka filluar te shitet nje perime e re qe ngjan si

Lexo me Shume

Kjo eshte receta e embelsires Bukesheqere ...

Emri i saj ndryshon sipas krahinës, shumëkush e njeh me emrin revani

Lexo me Shume

Sekreti si ta beni vete majonezen ne shtepi

Majoneza është salca më e famshme dhe më e përhapur në botë. Ajo

Lexo me Shume

Nga sot mos i hidhni me lekurat e hudhres...

Perpos vlerave ushqimore qe kane , hudhrat permiresojne shume shijen e

Lexo me Shume

A e dini se tani raftet neper dyqane po i ze uji i kaktusit ?

Pak kohe me perpara degjohej te flitej per blerje ne mase te ujit te

Lexo me Shume

Keto petullat pa maja dhe sode do t'iu bejne te lepini gishtat...

Nëse ka një kërkesë drejt nënave apo gjysheve për të gatuar diçka të

Lexo me Shume