Category: Aktualitet

  1. Home
  2. Aktualitet
Filter

Kalaja e Beratit me ndriçim te ri, ja sa e bukur duket!(foto)

Kjo eshte kalaja e Beratit qe, ne zbatim te nje projekti per ndricimin

Read More

Lungomarja e Sarandës, Portë e Diellit, ne fotot e gazetarit Thoma Nika

Në ditë me diell si e sotmja, lungomarja e Sarandës flet vetë se çfarë

Read More

Shkrimtari dhe akademiku Fatos Kongoli ka sot ditelindjen

Matematikan dhe shkrimtar, akademiku Fatos Kongoli ka sot ditën e tij

Read More

Moti ne Gjirokaster, diell, erë dhe...

Moti ne Gjirokaster, me diell,erë dhe vranësira këtë mëngjes janari.

Read More

Moti sot ne Gjirokaster, shiu filloi perseri...

Moti sot ne Gjirokaster,11 janar 2021, ora 8.51° 13°Celsius. ...dhe

Read More

Lajm i mire nga Kryeministri Edi Rama:Neser nisim vaksinimin antiCovid19

Kryeministri Edi Rama ka njoftuar përmes një postimi në Facebook se

Read More

Ja ku ka ndodhur: I bllokuar ne mes te ujit, i shpetohet jeta nje personi

Megjithe kushtet e renduara te motit, si pasoje e permbytjeve, nje

Read More

Sot ka Ditelindjen Pëllumb Kulla,Mjeshter i Humorit dhe Satires

Sot ka ditelindjen shkrimtari dhe regjisori i njohur i humorit Pëllumb

Read More

Gjeni se ku bie kjo rruge ne qytetin e Gjirokastres?!

Kur bie bore Gjirokastra duket sikur bie ne gjume dhe fsheh bukurine e

Read More