Category: Aktualitet

  1. Home
  2. Aktualitet
Filter

Urim për familjen Merxhani që filloi vjeljen dhe prodhimin e vajit të ullirit

Eshte tashme tradite qe ne muajin nentor, dhjetor dhe janar familja

Read More

Ndahet nga jeta gjirokastriti i vjeter Budin Kale

Eshte ndare nga jeta Budin Kale, nje nga burrat e vjeter dhe te mire

Read More

Vajzat dropullite: Zbuloni fjalen dhe shprehjen qe meritojne!

Vajzat dropullite, me kostume argjendi zbukuruar me lulet e te gjitha

Read More

Gjejeni: Vjeshta në natyre apo në pikturë?

Ndryshe nga stinet e tjera, Vjeshta eshte befasuese me ngjyrat e

Read More

U nda nga jeta radiologu i njohur gjirokastrit Bardhyl Bala

U nda nga jeta radiologu i njohur gjirokastrit Bardhyl

Read More

Lamtumirë dhe u prehtë në paqe Avni Mula!

Lamtumirë dhe u prehte ne paqe Avni Mula! Ndahet nga jeta per te

Read More

Jeni kurioz perse festohet Halloween?

Origjina e Halloween-it daton që nga festa e lashtë kelte. Keltët, të

Read More