Zjarr sot ne malin e Tomorrit. Policia jep detaje...

Zjarri mesohet se ka rene mengjesin e sotem dhe nese nuk do te merreshin masa direkte per shuarjen e tij dukej se do te digjte siperfaqe akoma me te medha. Sherbimet e Komisariatit te Policise Polican njoftuan se zjarri ka qene i qellimshem dhe fale veprimeve te shpejta kane vene ne pranga autoret e zjarrvenies.

Këta shtetas kanë ndezur zjarr gjatë kohës që kanë qenë duke mbledhur bimë medicinale në Malin e Tomorit. Si pasojë e përhapjes së flakëve është djegur një sipërfaqe prej 10 ha pyllë me pisha.