Urime dhe vlerësime për Festat e Mëdha të 28 dhe 29 Nentorit

Sokol Abazaj

URIME PER DITEN E FLAMURIT DHE GEZUAR PAVARSINE !

This image has an empty alt attribute; its file name is 127812837_2588130484811344_441539006494026564_n.jpg

Arben Isaraj

Zoti e bekoftë Shqipërinë dhe shqiptarët, që një ditë këto fjalë të amanetit të të parëve, jo vetëm t’i këndojnë, por dhe t’i zbatojnë.

“Rreth flamurit të përbashkuar,

me një dëshirë e një qëllim,

të gjithë atij duk’iu betuar

të lidhim besën për shpëtim”.

This image has an empty alt attribute; its file name is 128279552_5299832100030616_2573836707020278299_o.jpg

Aleksander Çipa

Nderim dhe kenaqesi vleresimi i Atit tim Lefter Çipa me dekoraten e larte ” Nderi i Kombit”. Falenderim Presidentit Meta per kete vleresim qe i jep gezim te posaçem familjes sone ne Diten Kombetare te Pavaresise.

Urime nga zemra Ati im, per kete shperblim ndaj punes, vepres, talentit dhe perkushtimit tend kombetar!

This image has an empty alt attribute; its file name is 127227983_3564440003602247_5083337405842442936_o.jpg

Vasil Karanxha

Sot festojmë festën e çlirimit dhe konsolidimit përfundimtar të pamvarësisë.

Të shpallësh pamvarësinë është nder,të çlirosh vëndin e të konsolidosh pamvarësinë është lavdi.

Është kjo arsyeja që ata që bënë këtë luftë dhe vetë NËNA SHQIPËRI do jenë gjithmonë kryelartë.

Kiço Noti

Datat 28 dhe 29 Nentor jane historia e lavdishme e papullit tone, luftrat dhe perpjekjet e tij shekullore per pamvaresi dhe liri, per clirim kombetar e shoqeror qe jane e do mbeten te perjeteshme ne historine e tij.

Lavdi deshmoreve dhe heronjeve!

This image has an empty alt attribute; its file name is 106695100_3041285445986607_1420493553447262643_n.jpg

Dhimiter Vaiti

Si gjithë shqiptarët anembanë Tokës( deri sot s’kanë emigruar në planet tjetër) kujtoj me mirënjohje e respekt të pafund ata njerëz të mëdhenj,atdhetarët e devotshëm,që mundësuan VALVITJEN E LIRË TË FLAMURIT KUQEZI,FLAMURIT MÈ TË BUKUR NË BOTË,SHPALOSJEN KRENAR TË FLAMURIT TONË KOMBĒTAR.

Lavdi firmëtarëve të Aktit të pavarësisĕ,midis të cilëve atdhetarit të shquar sheperiot Aristidh Rruci!

Rroftë 28 dhe 29 Nentori!

GEZUAR NENE SHQIPERI!