Shqiperia kualifikohet per here te trete ne 'Eurovision', Anxhela jep nje mesazh per gjithe Shqiptaret

Dje ne darke u mesua vendimi i publikut lidhur me kengen e Anxhela Peristeri ” Karma’, nje kenge shume e bukur e cila u performua ne menyre shume dinjitoze nga kengetarja. Ishte pikerisht kengetari Ardit Cuni i cili ndau ne rrjetet sociale momentin me te bukur dhe me emocionues, ate te kualifikimit ne naten finale. Ndersa gazetaret e mediave online e pyeten Anxhelen se si ndihej per fitoren e saj, ajo u pergjigj: “Ndihem e lumtur, sepse Shqipëria e meriton, jemi një vend i vogël, por kemi artistë shumë të mirë. Të gjithë duhet ta njohin vendin tonë dhe muzikën tonë”
I urojme Anxheles shume suksese dhe gjithashtu perse jo edhe fitore.