Per lajmin e mire,dozat e para te vaksines anti-covid qe do vijne, ja pse Rama u shpreh : Jam Njish!

Sot, paradite, ne bashkebisedim me gazetaret per bilancin e ketij viti, Kryeministri Edi Rama ka dhene nje lajm te mire duke thene se ne mes te janarit do te vijne dozat e para të vaksinës edhe në vendin tonë.

Kryeministri Rama tha se “Jemi të bindur që do fillojmë vaksinimin…” duke shtuar se “ Kjo situatë do lehtësohet në shkurt dhe pastaj do të jetë me lehtë në tremujor. Këtu do jemi dhe kështu do ndodhi. Kur vjen puna për të lypur për Shqipërinë dhe shqiptarët, më falni për modestinë, jam njish.”, u shpreh Kryeministri Rama.