Pas deklaratës së fortë të ambasadores amerikane Yuri Kim, ka reaguar edhe kryedemokrati Lulzim Basha

Pas deklaratës së fortë të ambasadores amerikane në Tiranë, Yuri Kim, ka reaguar edhe kryedemokrati Lulzim Basha.

Postimi i Bashes:

“Çdo ndryshim kushtetues ose ligjor lidhur me reformën në drejtësi nga parlamenti aktual është ilegjitim. Ndryshime të tilla i shërbejnë vetëm atyre që përdorin fuqinë e tyre për të shtrembëruar dhe minuar reformën dhe për të kontrolluar politikisht dhe të kapin sistemin e drejtësisë”, shkruan Basha.