Paralajmërimi i Yuri Kim për një marrëveshje të fshehtë, reagon kryeministri Rama

Kryeministri Edi Rama ka reaguar në mesazhin e ambasadores amerikane në Shqipëri Yuri Kim për një marrëveshje të fshehtë për pengimin e Reformës Zgjedhore.

Në statusin e ambasadores, Rama ka shkuar thjesht; Bie dakord! duke vendosur pranë njëri-tjetrit, flamurin amerikan, atë të BE dhe atë shqiptar.

Por nuk ka mbaruar aty, Rama ka shpërndarë edhe një shprehje të shkrimtarit Ëilliam Shakespeare: Ferri është bosh pasi të gjithë djajtë janë këtu!