Nga Driloni pamje te vjeshtes ne largim ne aparatin e doktorit te njohur gjirokastrit Murat Kaçit

Kirurgu i njohur gjirokastrit Murat Kaçi njihet ne Gjirokaster adhurues i natyres shqiptare.

Ai udheton shpesh ne fundjave jo vetem ne qytetet e jugut por dhe ne veri te vendit.

Natyra per te eshte jete . eshte dashuri dhe freski. I pelqen te udhetoje edhe me kembe per te shijuar nga afer dhe fotografuar pamjet qe e terheqin me shume.

Kete radhe Dr. Murati se bashku me bashkeshorten ka qene ne Drilon dhe pamje te bukura nga pejsazhi ketu i ka percjelle ne faqen e tij.

Keto pamje te vjeshtes ne largim, na pelqyen dhe  po i hedhim “pa leje”ne faqe me deshiren e mire qe doktori te na mirekuptoje.