Operacion Kundër Krimit Mjedisor

Mbrojtja e mjedisit eshte nje nder objektivat e punes te Policise se Shtetit realizuar me operacione ne kohe e te shpeshta kunder krimeve mjedisore.

Keshtu specialistet e Stacionit te Policise se Manzes proceduan shtetasi B. A., 51 vjeç dhe K. T., 56 vjeç, banues në Ishull dhe Kullë, pasi, tek Gjiri i Lalëzit, kanë djegur mbeturina të ndryshme, duke shkaktuar ndotje të ajrit.

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Durrës, për veprime të mëtejshme, për veprën penale “Ndotja e ajrit”.

*Ndalohet kopjimi apo riprodhimi i artikujve pa cituar burimin /GjirokastraOnline.com