Ndryshon moti...

 

Sipas Shërbimit Meterologjik, vranësirat do të shoqërohen me reshje shiu të herëpashershme dhe lokale me intensitet të ulët. Por, pëgjatë relieveve kodrinore-malore në orët e mesditës deri ato të pasdites reshjet lokalisht në formën e shtrëngatave.

Ditën e Mërkurë reshjet pritet të jenë më tepër të përqëndruara në zonën e jugut dhe relievet malore në lindje, ndërsa ditën e Enjte preket një pjesë e madhe e territorit por sic u tha dhe më lartë më tepër zonat kodrinore-malore.