Nje peshkarexhe eshte perfshire nga flaket ne Durres

Një peshkarexhë është përfshirë nga flakët në Durrës. Mësohet se ngjarja ka ndodhur pak minuta më parë., teksa është dhënë edhe larmi ‘SOS’, sipas Sot.com.Al.

Fatmirësisht janë shpëtuar 3 marinarët që ndodheshin në anije. Shkaqet e zjarrit që kanë përfshirë anijen e peshkimit mendohet të jetë një shkëndije elektrike.

Anija ndodhet 6 milje larg nga bregu. Ndërkohë, Rojet Bregdetare dhe Policia Kufitare janë drejt vendit të ngjarjes.