Nje lajm i hidhur: Ndahet nga jeta kant-autori i njohur shqiptar Kujtim Prodani

Një lajm i hidhur. Covid 19 i ka marre jeten sot kantautorit te njohur shqiptar Kujtim Prodani.

Ai ishte i shtruar ne spitalin”Shefqet Ndroqi” i infektuar nga semundja e pabese dhe disa dite para mbylljes se vitit qe shkoi, kish njoftuar vet per gjendjen e renduar shendetesore duke shkruar vec te tjerave:”‘Sa miq e sa të afërm na more, o flame e keqe”-shkruante Prodani.

E paharruar jeta dhe kontributi i tij ne muziken shqiptare! U prehte ne paqe!