Ngjarje në tunelin Tiranë-Elbasan, një mjet perfshihet nga flaket...

Një automjet ka marrë flakë në mes të autostradës Tiranë-Elbasan.
Ngjarja ka ndodhur rreth orës 18:20 ne tunelin Tirane Elbasan.
Ka marre zjarr nje automjet dhe ka vetem deme materiale.

Mesohet se zjarri eshte shkaktuar nga nje defekt teknik.
Mjetet zjarrfikse kane vepruar ne kohe per shuarjen e flakeve.

Nuk ka te lenduar ne njerez.

*Ndalohet kopjimi apo riprodhimi i artikujve pa cituar burimin /GjirokastraOnline.com