Ngjarje e Rëndë/ Në Jugperëndim të Paxos në Greqi, Eshtë Përmbysur Një Varkë me Rreth 50 Emigrantë!

Në jugperëndim të Paxos në Greqi, sipas Mrediave greke, mesohet se eshte permbysur nje varke me rreth 50 emigrante.

Nuk dihet sa emigrante kane humbur jeten, po 16 prej tyre jane shpetuar nga ndihma qe kane marre nga forca te marines greke, te policise dhe rojeve bregdetare.

Per shpetimin e emigranteve, jane angazhuar 6 anije te portit te Igoumenicës, Korfuzit, Paxos dhe Lefkada.

 

 

*Ndalohet kopjimi apo riprodhimi i artikujve pa cituar burimin /GjirokastraOnline.com