Me ne Fund Bie Shi ne Australi! Festa e ketij Fermeri do ju leje pa Fjale! (VIDEO)

Nje fermer ne Australi kaloi ne ekstaze sapo filloi shiu te merkuren ne fermen e tij.

Australia me ne fund u bekua me rreshjet e saj te para te permasave te konsiderueshme pas muajsh thatesire dhe zjarresh vdekjeprures.

Videot e hedhura ne rrjetet sociale nga qytetaret e shumte tregojne sesa te lumtur jane ata per shiun.

Australia ka prej tre vitesh qe lufton me thatesiren dhe zjarret te cilet jane nje faktor kontribues ne krijimin e vatrave te medha te zjarrit duke djegur nje pjese te madhe te vendit kryesisht ne lindje.

Sipas Dailymail rreshjet ndikuan ne shuarjen e 32 vatrave te zjarrit ne New South Wales duke i ulur vatrat nga 120 ne 88 te merkuren ne mengjes.