Moti sot, i kthjellet dhe...

JA MOTI SOT

Mot i kthjellët e vranësira në zhvillim në orët e mesditës.

Në Alpe dhe përgjatë relieveve malore, vranësirat do të pasohen nga reshje lokale shiu.

Era nga kuadrati i veriut me shpejtësi 1-8m/s, ndërsa në orët e pasdites të së dielës era fiton intensitet deri në 15m/s kryesisht përgjatë vijës bregdetare.

Mdersa temperaturat

Sot e shtunë, dt. 11 temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë:
në bregdet: 19 / 32°C
në vendet e ulëta: 18 / 34°C
në vendet malore: 14 / 30°C