Moti ne Gjirokaster ne vazhdim, janari po hyne me te dy kembet, i "egersuar"...

Moti ne Gjirokaster ne vazhdim…14 janar 2021.

 

Sic ju kemi vene ne dijeni, mëngjesi sot mbi qytet, ne luginen e Drinos e malet rrotull ishte i kthjellet dhe i ftohte, ndresa nga pasditja, nga ora 16.09′ e ne vazhdim në malet rreth Luginës sapo ka filluar të bjerë një tis i hollë dëbore.

Keshtu Janari po hyne me të dy këmbët 6°C dhe pritet mot i “egersuar”, parashikim qe pritet me vranesira dhe reshje shiu sipas Meteoalb.

Behet fjale per dite ne vazhdim, edhe me acar dhe jo vetem ne zonat malore.