Momentet e Hedhjes së Tymueses në Kuvendin e Shqipërisë! Situatë e tensionuar brenda dhe jashtë Kuvendit të Shqipërisë!

Brenda Kuvendit të Shqipërisë janë hedhur tymuese, fillimisht nga deputeti i PD-së Ervin Salianji.

Foltorja e Kuvendit ështër rethuar nga deputetët të cilët nuk lejojnë që të vazhdojë kjo senacë.

Po kështu një tymuse është hedhur edhe në drejtim të kryetarit të Kuvendit Gramoz Ruçi.

Mazhoranca me votat e saj ka zgjedhur kryeprokuroren e re Arta Marku e cila është zgjedhur me 69 vota pro, 2 kundër e 2 abstenim.

Ndërkohë jashtë parlamentit situata është tejet e tensionuar…