Mamaqi na zbulon serialin e tij te rradhes. A do te kete politikan te ftuar kesaj here?

Ermal Mamaqi pati nje sukses te madh me dy filmat e tij si ” Dy gisht mjalte” edhe ” I love Tropoja”. Gjithsesi ai ka vendosur ti kushtohet kinematografise dhe ka vendosur te nxjerre serialin e tij me te ri i cili do te titullohet H.O.T qe do te thote Humans of Tirana, ose perkthyer njerezit e Tiranes.
Mesohet qe ai ne serial do te luaj rolin e nje djali te quajtur Daniel.
Pyetjes se a do te kete politikan kesaj here ne serialin e tij, ai iu pergjigj se pavarsisht bindjeve politike nuk perjashtohet kjo mundesi. Kater nga yjet qe do te jene pjese e serialit do te jene Jonida Vokshi, Klea Huta, Megi Pojani dhe Irgen Cela. GJithashtu mesohet se Inis Gjoni do te jete pjese e nje roli negativ. Grupi ka filluar xhirimet dhe transmetimi do te filloj ne 15 Tetor. Nuk na mbetet tjeter vecse ti urojme suksese Ermalit dhe grupit te aktoreve.